ניתוחים לעיצוב הגוף

בעוד שהעור שלנו גדל ומתרחב ככל שאנחנו מעלים במשקל, הוא איננו מצטמצם בחזרה עם הירידה במשקל. הפחתת קילוגרמים רבים עלולה להשאיר את המרזים עם עודפי עור משמעותייםתלוייםעל גופם, בייחוד באזור הבטן, הירכיים, הזרועות והישבן, המקשים עליהם לתפקד ברמה הבריאותית והאסתטית.

 

ניתוחים לעיצוב הגוף מיועדים למטופלים שהשילו משקל רב בעקבות דיאטה או אחרי ניתוחים בריאטרים, וכעת העור העודף נמתח מעבר לנקודת ה”אל-חזור” שלו.

במקרים אלו, כבר אי אפשר לתקן את עודף העור באמצעות התעמלות או דיאטה אלא רק על ידי ניתוח פלסטי לעיצוב הגוף.

 

לקריאת מאמרים בנושא

רק במקרים בהם יש חולשת שרירי בטן רבה או לחילופין בקע בדופן הבטן.

ניתוח מתיחת בטן נחשב ניתוח גדול במידה והוא מתבצע על פי כל מרכיביו על מנת להגיע למצב בטן שטוחה.
שטח הניתוח הוא גדול, החל מקפלי השד וכלה בבטן התחתונה, מעל שער הערווה והמתניים; לכן, רמת הכאבים ואי הנוחות היא יחסית גבוהה יותר מאשר ברוב הניתוחים הפלסטיים.
מאידך גיסא, הכאבים ניתנים לשליטה באמצעות תרופות, שימוש בחגורת בטן והדרכה נכונה להתנהגות בבית.
לרוב, כעבור שבוע לערך, המצב הופך להיות יחסית לא מטריד.

באופן חלקי בלבד כתוצאה ממתיחת השומן מתחת לעור או על ידי שאיבת השומן.

לא, זו איננה שיטת הבחירה. אמנם תחול ירידה מסויימת במשקל הגוף כתוצאה מכריתת עודפים ולעיתים עקב שאיבת שומן, אך הניתוח הזה איננו חלופה לשמירה על דיאטה ופעילות ספורטיבית.

לא יפריע כלל. אך יש לדעת כי מתיחה של דופן הבטן כתוצאה מהריון יכולה לגרום לריפיון חוזר של העור והשרירים.

בהחלט כן, באופן עקרוני, גם ניתוחים קוסמטיים, דוגמת הקטנה או הגדלה של השדיים. כמו כן כאשר יש צורך בניתוח בעל השלכות רפואיות, דוגמת ניתוח גינקולוגי או ממצא של בקעים בדופן הבטן.

לרוב הצלקת היא רוחבית ונמוכה כמה שניתן. לכן היא תהיה לרוב מוסתרת היטב בבגד -ים ואפילו ביקיני. בהעברת הטבור מייצרים גם צלקת, אך אין לשכוח שהטבור שלנו הוא בסופו של דבר תרתי משמע, גם צלקת.

לצערי לא. פעילות ספורטיבית לרוב מחזקת שרירים ובעור למעשה אין שרירים. לכן ברגע שיש עודפי עור, חיתוך העודפים - הוא הפתרון.

מתיחת בטן, במידה ונעשית בצורה שלמה, כולל מתיחת השרירים, נותנת תוצאות קבועות לשנים רבות מאד.

כמו בכל ניתוח ובאופן ספציפי: דימום מוגבר, הצטברות נוזלים (סרומה), בעיות קרישת דם ותסחיפים, ריפוי איטי מהרגיל, פגיעה בשלמות העור, זיהום ואפשרות לניתוח מתקן. מאידך גיסא, באם הניתוח מתבצע על ידי מנתח מנוסה, בבית חולים מהשורה הראשונה, האפשרויות לסיבוכים פוחתים. בנוסף לאלו, נסיון ומחוייבות של המנתח הם המפתח להחלמה מהירה מסיבוך אפשרי.

זהו מיני ולא מתיחת בטן. בניתוח זה מסלקים מעט עור רפוי בבטן התחתונה, מתחת לטבור, דרך חתך רוחבי תחתון ומבצעים שאיבת שומן. בניתוח זה אין לצפות לבטן שטוחה כמו בניתוח מתיחת בטן.

 

לרוב ניתן לחזור לעבודה כעבור 10-14 ימים ולפעילות גופנית הכוללת ספורט, כעבור 6-8 שבועות.

 

לרוב לא ובמקרים מסויימים הבטן יכולה להפוך בולטת יותר, בגלל הופעת חולשת שריר. הדבר נובע מכך שהפעולה המכנית של השאיבה, במידה ונעשית בסמיכות למעטפות השרירים, פוגעת בהם ומחלישה אותם.

זוהי פעולה ניתוחית אשר בה מעצבים את הגוף במקומות מוגדרים על ידי סילוק עודפי שומן. האיזורים הקלאסיים הם: בטן, מתניים, ירכיים, עכוזים, סנטר וצוואר.

בכל ניתוח יש סיכונים מסויימים. הסיבוכים אשר יכולים להתפתח, אך ראוי לציון בשכיחות נמוכה הם: זיהום, דימום, פיגמנטציות, אסימטריות וסיכוני הרדמה.

בכל ניתוח יש סיכונים וסיכויים אשר צריכים לעבור דיון ממצה. אינני חושב שניתוח שאיבת שומן אפשר להגדירו כמסוכן במידה ומתקיימים בו כללים אשר זהים לניתוחים אחרים והם: בחירה נכונה של מועמדים לניתוח; הרדמה נכונה; שימוש במתקן רפואי ראוי; שאיבת שומן עד 5 ליטר לערך ולא מעבר לכך; הכנה נכונה ובירור רפואי ראוי של המועמדים. והכי חשוב, לזכור שראשית אין להזיק - Primum non nocere.

לרוב כן. במידה ולא מדובר בשאיבת שומן אשר מטרתה להוריד במשקל, אלא שנעשית לצורך עיצוב הגוף.

יחסית קצרה ואני מעודד מאד לחזור לפעילות כמה שיותר מהר על מנת למנוע סיבוכים של שכיבה ממושכת במיטה. ניתן לחזור לעבודה כעבור שבוע לכל המאוחר.

אלו בעלי משקל נורמלי ויציב אשר להם בליטות שומן בגוף מהם לא מצליחים להפטר על ידי דיאטה או פעילות גופנית, ואלו להם מרקם עור שהוא אלסטי (לא תמיד קשור לגיל), אשר יתכווץ בסבירות גבוהה אחרי השאיבה.

ניתוח שאיבת שומן איננו מיועד לשמש כתחליף לדיאטה והוא אף אסור במקרים אלו. דוקא אנשים יחסית רזים, להם בליטות שומן גדולות, הם המועמדים הטובים לניתוח ורמת שביעות רצונם מהתוצאות תהיה לרוב גבוהה.

במפורש לא. המצב רק יוחמר.

זה קורה בעקבות עליות וירידות במשקל, איבוד אלסטיות של העור, הגיל וכוח הכבידה של כדור הארץ.

ניתן לחזור לעבודה כעבור כשבוע.

שאלות נפוצות

צרו קשר

אנא מלאו את טופס - צרו קשר