חידושים והמצאות, הפעם על מקרולן (MACROLANE)

הבחור החדש שהגיע לעיר שמו מקרולן. אך מסתבר שהוא הגיע משכונה די מוכרת והוא גם מוכר היטב שם. כך שלמעשה אין הרבה חדש תחת השמש. התבשרנו שהוא מוחדר לשדיים והמזריק, מנתח פלסטי מאד בכיר, טוען שהוא יכול לשמש תחליף מאד ראוי לאלו מהנשים והנערות אשר להן שדיים מאד קטנים. וכמובן מייד פרץ פולמוס בענין בין המתנגדים בתוקף למסנגרים המסורים, גם בטלויזיה.

אז מהו המקרולן?

זוהי החומצה היאלורונית הותיקה אשר מנתחים פלסטיים וגם אלו שאין להם מושג בכירורגיה פלסטית מזריקים בשקיקה רבה לצורך מילוי ועיבוי. בשפתיים, בפגמים בעור ומתחתיו ובמקומות שונים, בקמטים ובקימטוטים, בקיצור איפה שחסר. החומצה היאלורונית, היא חומר טבעי שגופנו מייצר, היא בטוחה, אפקטיבית, נוחה לשימוש בידי הרופא ומשיגים איתה תוצאות יפות וטובות בידיים מיומנות.

יש כאלו שיטענו כי תוחלת חייה קצרה. זה נכון, בערך חצי שנה, אבל מאידך גיסא אפשר לראות בזה גם יתרון מסויים. נניח ומזריקים לצורך עיבוי שפתיים חומר שמתפוגג אחרי מספר שנים אם בכלל ויש חוסר שביעות רצון, עיבוי מוגזם. זה עדיף? המטופלת (מדובר בנשים בדרך כלל) תקועה עם זה כמו עם חבר/בעל לא רצוי.

יתרה מכך, אותם חומרים קבועים או חצי-קבועים שמזריקים, לרוב הם בעלי תופעות לוואי בלתי רצויות המופיעות בשכיחות גבוהה. 

לגבי הסיליקון הנוזלי שמזריקים שונים משתמשים בו, אומר בקיצור – לא להתקרב ועל כך כתבתי כבר לא מעט. 

נחזור למקרולן. כאמור זוהי חומצה יאלורונית הותיקה אשר אלו הסוגדים לה החליטו למלא בה שדיים לנערות ולנשים אשר שדיהן קטנים לטעמן.

רעיון נחמד אך אליה וקוץ בה. כמה אפשר להזריק מבלי ליצור בעיות, אפילו עם החומר הבטוח הזה? יחסית מעט - בסביבות 100 סמ"ק. זה מעט ולא יעיל בסופו של דבר.

באם נחשוב שהממוצע של נפח שתלי סיליקון אצל נשים/נערות שאנו משתילים לרוב לא פוחת מ 300 סמ"ק, אינני חושב שיש כל אפקטיביות להשתלת 100 סמ"ק. התוצאה תהיה זניחה באם בכלל.

אבל למען היושר במקרים של אסימטריה, חוסר שוויון בין השדיים ברמות של 100 סמ"ק, האופציה של מילוי באמצעות חומצה יאלורונית יכולה בהחלט להלקח בחשבון.

ולגבי המקטרגים שטוענים עם ברק בעיניים שהחומר אולי לא בטוח, יכול לפגוע באיבחון מוקדם של סרטן השד ואין בו נסיון, תרשו לי להרגיעכם.

זו אותה חומצה יאלורונית שמוכרת לכולנו ועצם העובדה שתספג תוך תקופה יחסית מאד קצרה לא תפגע באבחון מוקדם של סרטן שד, בדיקה שכל אישה צריכה לעשות פעם בשנה החל מהעשור הרביעי לחייה. לסיכום: מה התחדש? למעשה כלום. האם אני אישית רואה בשיטה זו חלופה להגדלת שדיים עם שתלי סיליקון – בהחלט לא.